aktualitātes par mums brīvdienu mājas pirts lapene telšu vietas aktivitātes zveja un zivis no vēstures galerijas karte un kontakti
© 2013 Viesu nams Vējavas

LV

EN

Nēģu zveja Svētupē

Brīvdienu mājas Vējavas telšu teritorija atrodas Svētupes karstā. Turpat var aplūkot arī Svētupes nēģu taci, kas ir aizraujošs apskates objekts vasaras otrajā pusē, rudens un ziemas periodos. Nēģu zveja  Svētupē notiek  no 01.augusta  līdz 01.februārim. Nēģi daudziem ir īpaša delikatese, taču nēģu zveja pasaulē ir maz izplatīta.

Nēģu tacis ir īpašas konstrukcijas laipa, kas būvēta no egļu kārtīm, tās sastiprinot kopā bez skrūvēm un naglām. Balstus upes gultnē iedzen ar kurķi  - smagu veseri, tāpēc saka nevis būvēt, bet iesist taci. Lai upes straumē varētu ērti iegremdēt murdus, tā virspusē ierīko 30 – 40 cm platu dēļu klāju jeb laipu., pa kuru staigāt zvejniekiem. Svētupē nēģu zvejai lieto mazos murdus, kuri piemēroti ikdienas ielikšanai un izcelšanai, stāvot uz tača laipas. Murdus ieliek vakarā un izņem rītausmā, pa reizei izberot lomu.
Brīvdienu māja “Vējavas” sadarbībā ar Svētupes nēģu tača zvejniekiem piedāvā nēģu zvejas vērošanu.

Šis  piedāvums ir   interesants un aizraujošs jau  tādēļ, ka tas noris  diennakts tumšajā  laikā. Viesošanās laikā nēģu tacī  Jums ir iespēja vērot nēģu zvejas procesu, klausīties zvejnieku stāstījumā par šiem neparastajiem radījumiem, to dzīvesveidu, migrāciju. Vakara gaitā iespēja degustēt siltus nēģus un uzzināt nēģu pagatavošanas procesa noslēpumus pēc sentēvu metodēm.

Par cenām zvaniet mums!